Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Koaličná kríza pokračuje. Remišová si nevie predstaviť pokračovanie koalície bez sebareflexie

Práca nemusí byť len nutným zlom. Ako sa uplatniť v nestálom svete

.filip Vačko .kultúra .knižnica

Svet sa mení. Pracovné miesta zanikajú a veľa vecí, ktoré sa dnes žiaci učia, bude v ich kariére nepoužiteľných. Čo s tým? Niekto lamentuje nad skazeným svetom a vzýva staré dobré časy. Našťastie, existuje aj konštruktívny prístup.

Práca nemusí byť len nutným zlom. Ako sa uplatniť v nestálom svete Archív Kyle Garman: The Entrepreneurial Mindset. New Degree Press, 2020

konštruktívne rady ponúka kniha Kyla Garmana The Entrepreneurial Mindset: Preparing Our Next Generation For The Future of Work (Podnikateľská mentalita: Príprava našej ďalšej generácie na budúcnosť práce). Jej autor Kyle Garman, manažér v oblasti technológií, skúsený strategický konzultant a pedagóg, v nej zhrnul, čo robiť v ére prudkých zmien pracovného trhu.

dokonalé školstvo – pre minulé storočia

Školstvo očividne prechádza krízou. Na Slovensku to dokladajú aj kauzy plagiátov diplomových prác predstaviteľov štátu. V USA sa zase obrovské množstvo vysokoškolákov topí v dlhoch, ktorými si financovali vzdelanie. A to je všetko len špička ľadovca. Školstvo má omnoho hlbší problém: v mnohých ohľadoch prestáva byť vhodné pre dnešný svet.

 

Celý článok si môžete prečítať, ak si kúpite Digital predplatné .týždňa. Ponúkame už aj možnosť kúpiť si spoločný prístup na .týždeň a Denník N.

predplatiť

Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia
.posledné
.neprehliadnite