Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Jaroslav Haščák ide do väzby.

Načo na Pohodu? Na St. Vincent

.filip Olšovský .kultúra .pohoda

Druhý z dôvodov, prečo chodiť na tohtoročnú Pohodu, sa volá Anne Erin Clark. Teda skôr St. Vincent. Je to gitaristka a skladateľka, ktorej leží pri nohách alternatívna scéna. Teda skôr tá mainstreamová.

Načo na Pohodu? Na St. Vincent Winslow Townson/Invision/AP/SITA

za posledné roky jej popularita narástla tak, že si na opakujúce sa rozhovory vyrobila pomôcku. Záznamník, na ktorý vopred nahrala odpovede na najotravnejšie otázky. Okrem toho, že tých žiadostí o rozhovor je z roka na rok viac, plní takáto pomôcka pre St. Vincent ešte jednu dôležitú úlohu. Vďaka nej sa nemusí opakovať. Lebo ak niečo vo svojej tvorbe neznáša, je to nedostatok inovácie a opakovanie tých istých postupov.

St. Vincent, občianskym menom Anne Erin Clark, sa narodila do katolíckej rodiny v americkej Oklahome. Prvú gitaru dostala ako dvanásťročná a najmä vďaka nej sa, ako spomína, „naučila načúvať svojmu vnútornému čudákovi“. Jej tvorbu tak dodnes ťažko kategorizovať, pohybuje sa niekde na pomedzí rocku, džezu či popu a rovnako dobre jej sedia menšie aj megalomanské festivaly.

 

Celý článok si môžete prečítať, ak si kúpite Digital predplatné .týždňa. Ponúkame už aj možnosť kúpiť si spoločný prístup na .týždeň a Denník N.

predplatiť

Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia
.posledné
.neprehliadnite