Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Jednou z najznámejších komiksových postáv je Superman. Viete, aké je jeho skutočné meno?

.bibiána Kristína Danitová .kultúra

Jeho meno pozná každý. Legendu z neho urobili jeho činy. Stal sa superhrdinom superhrdinov. Povestné písmeno S na jeho hrudi je symbolom boja za spravodlivosť.

Jednou z najznámejších komiksových postáv je Superman. Viete, aké je jeho skutočné meno? unsplash/jon tyson

všetci sa mylne domnievajú, že jeho skutočným menom je Clark Kent. To je však len meno jeho ľudského alter ega. Zrodil sa ako Kal-El. Celý svet ho však pozná podľa jeho ikonického vzhľadu – modrého kostýmu s červeno-žltým emblémom, cez ktorý má prehodený červený plášť. 

Superman sa môže pýšiť nielen svojimi zásluhami v boji proti zlu, ale aj prvenstvom, vďaka ktorému sa zapísal do histórie. V júni 1938 debutoval v komikse Action Comics od spoločnosti DC Comics a stal sa prvým superhrdinom. A spolu s ním sa zrodil žáner superhrdinských komiksov. Už nebolo potrebné bojovať proti zločincovi Lexovi Luthorovi, ale aj proti stále sa rodiacim zloduchom, ktorí všade rozsievali zlo a zanechávali za sebou nespravodlivosť, smútok, krivdu a smrť. 

odkiaľ pochádza?

Supermanove príbehy si veľmi rýchlo získali obľubu čitateľov a dodnes ich nájdete na pultoch komiksových predajní či v kníhkupectvách. Spoločnosť DC Comics v 60. rokoch pracovala s konceptom multiverza, a preto existovalo niekoľko verzií tohto superhrdinu. V jednom vesmíre bojoval v druhej svetovej vojne, v inom mal ešte identitu Superboya a niekde bojovala po jeho boku aj jeho sesternica Supergirl. 

 

Celý článok si môžete prečítať, ak si kúpite Digital predplatné .týždňa. Ponúkame už aj možnosť kúpiť si spoločný prístup na .týždeň a Denník N.

predplatiť

Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia | Zobraziť
.posledné
.neprehliadnite