Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Komentár Rudolfa Zajaca: Ďalšia vlna pandémie znamená, že pôjde do tuhého

.rudolf Zajac .komentáre .názory

Požiadal som zdravotné poisťovne v súlade so zákonom o slobodnom prístupe k informáciám, aby odpovedali na niekoľko otázok.

jedna z otázok sa týkala  poklesu plánovanej zdravotnej starostlivosti počas pandémie, konkrétne v oblasti intervenčnej rádiológie a kardiológie. Tieto údaje som  zvolil preto, že je tu z celého portfólia medicínskych situácií pomerne málo takých, ktoré by neboli akútne. Odpovedali všetky tri poisťovne.  V prvom rade Všeobecná zdravotná, ktorá klasicky najprv opakovane moju žiadosť odmietla s tým, že také dáta nemá. Pomyslel som si, toto nech hovoria tomu,  kto žerie seno. Nakoniec na základe rozhodnutia Ministerstva zdravotníctva (jej jediného akcionára) poslali nejaké čísla. Treba povedať, že dve menšie súkromné poisťovne mali veľmi podobné údaje a pokles  zaznamenali  v jednotkách percent, Všeobecná udala   desiatky percent.  Tie rozdiely voči dvom menším boli priepastné a myslím, že určite nie  dôveryhodné

 

Celý článok si môžete prečítať, ak si kúpite Digital predplatné .týždňa. Ponúkame už aj možnosť kúpiť si spoločný prístup na .týždeň a Denník N.

predplatiť

Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia
.posledné
.neprehliadnite