štvrtok
31
október
19:00
Predpredaj: 8€, na mieste: 10€

Topoľana, londýnsky jazz folk fussion sextet

Topoľana, londýnsky jazz folk fussion sextet

Kapela Topoľana je londýnsky jazzovo-folkový sextet. Založila ho flautistka a speváčka Mária Reháková, ktorá vyštudovala jazz na prestížnej Guildhall School of Music v Londýne a teraz tam pôsobí. Kapela sa skladá z top mladých hudobníkov na Londýnskej scéne. Ich repertoár pozostáva z aranžmánov ľudových piesní, ako aj s autorských kompozícií Márie inšpirovaných ľudovou hudbou.

Hlavnými cieľmi tohto projektu je rozšíriť slovenskú ľudovú kultúru v zahraničí, zaktuálniť ľudové prvky do modernej doby a taktiež posilniť Slovákov, ako aj iné národnosti, byť zdravo hrdý na svoje ľudové tradície a na to, odkiaľ pochádzajú. Pridaná hodnota projektu je ich medzinárodné zloženie. Ich skladby sú veľmi otvorené a každý jeden hudobník má priestor sa vyjadriť, a tak v skladbách založených na slovenskej ľudovej hudbe počuť aj trochu Anglicka, Škótska a dokonca Argentíny od členov kapely.

Topoľana pravidelne koncertuje v Londýne a okolí a túto jeseň sa po prvýkrát sa ocitne v Európe, tak si to nenechajte ujsť!

Zloženie:

Mária Reháková - flauta, spev

Gustavo Clayton Marucci - klarinet

Sam Knight - tenor saxofón

Charlie Bates - klavír

Sam Ingvorsen - kontrabas

Floyer Sydenham - bicie

Topoľana (FB fanpage): https://www.facebook.com/Topolana/

Mária Reháková (FB fanpage): https://www.facebook.com/mariarehakovamusic/