streda
14
august
19:00
3 €

.na pláž s Bihariovou a Milom: O sile pravdy, tolerancie a slobody

.na pláž s Bihariovou a Milom: O sile pravdy, tolerancie a slobody

Svieža, letná a najmä neformálna debata s právničkou a političkou Irenou Bihariovou z Progresívneho Slovenska a expertom na extrémizmus či dezinformácie Danielom Milom z think-tanku GLOBSEC Policy Institute nielen o ich živote, práci a záujmom. Príďte na stretnutie s nimi do .klubu pod lampou a okrem iného zistíte, či niekedy uverili konšpirácii, z koho alebo čoho majú strach, čo im robí radosť, prečo na Slovensku nie sme všetci proti rasizmu, komu by nikdy nepodali ruku a s ktorou slávnou osobnosťou by sa naopak chceli stretnúť.

Hostia: 

➡️Irena Bihariová

➡️Daniel Milo

🎤Moderuje Matúš Dávid, redaktor .týždňa

Prečítajte si niečo viac o našich hosťoch:

➡️Irena Bihariová je právnička. Žije v Bratislave. Dlhoročne sa špecializuje na oblasť trestných činov extrémizmu vrátane problematiky cyberhate – protiprávnych prejavov nenávisti v online prostredí. Zameriava sa najmä na trestnoprávne aspekty danych fenoménov a analýzu postupov orgánov činných v trestnom konaní pri stíhaní extrémistickej kriminality. Od roku 2009 vedie občianske združenie Ľudia proti rasizmu, v ktorom niekoľko rokov poskytovala bezplatnú právnu pomoc obetiam takzvaných „hate crimes“. Okrem toho sa viac ako osem rokov venuje problematike anticigánizmu a postojov verejnosti voči menšinám. Uvedené tematické okruhy pokrýva formou expertných analýz, vzdelávacími a tréningovými aktivitami pre rôzne profesijné skupiny, tvorbou mediálnych kampaní a tiež participáciou na tvorbe verejných politík v tejto oblasti. Je autorkou viacerých publikácií, článkov, web stránok a komunikačných stratégií. Irena Bihariová je podpredsedníčkou Výboru pre predchádzanie rasizmu a extrémizmu v gescii Ministerstva vnútra SR.

➡️Daniel Milo je analytik, expert na extrémizmus, hybridnú vojnu a propagandu. Pôsobí ako šéf programu StratCom v think-tanku GLOBSEC Policy Institute. Vyštudoval právo na Univerzite Komenského v Bratislave. V rokoch 2004 až 2007 viedol organizáciu Ľudia proti rasizmu. Neskôr sa problematike politického radikalizmu venoval aj v Organizácii pre bezpečnosť a spoluprácu v Európe (OBSE) či na Ministerstve vnútra SR. Pred tromi rokmi sa pripojil k tímu inštitútu GLOBSEC, kde nastúpil ako expert na informačnú vojnu a boj proti propagande. 

V .týždni s ním vyšli napríklad aj rozhovory o extrémizme, dezinformáciách či geopolitickom smerovaní Slovenska: 

📑 https://www.tyzden.sk/rozhovory/56448/daniel-milo-o-slovensku-opat-stojime-na-krizovatke-a-celime-silam-ktore-nas-tahaju-na-vychod/?ref=kat a 

📑 https://www.tyzden.sk/rozhovory/55109/expert-na-extremizmus-milo-vseslovanska-vzajomnost-je-mytus-otvara-dvere-putinovi-aj-radikalom/?ref=kat