sobota
15
december
19:00
6 €

Ankramu, krst albumu: Si teraz skôr ako zem

Ankramu, krst albumu: Si teraz skôr ako zem

Vzájomné porozumenie a priateľstvo muzikantov z rozmanitých hudobných projektov - tak by sa dala opísať slovenská formácia Ankramu. Aktuálne kapela nadväzuje na svoju hudobne i textovo vyzretú tvorbu novým albumom Si teraz skôr ako zem, ktorý vydali pod hlavičkou vlastného vydavateľstva Rieka.

Kapela Ankramu vznikla ako zoskupenie členov formovaných konzervatóriom s chuťou tvoriť. Počas niekoľkých rokov kapela obmenila zostavu a v roku 2015 vydala rovnomenný debutový album. Následovalo česko-slovenské turné, po ktorom však existenciu kapely zabrzdila zaneprázdnenosť členov kapely inými - rodinnými i hudobnými projektami. Na čerstvo vydanej novinke Si teraz skôr ako zem kapela pokračuje v tvorbe vyznačujúcej sa autentickosťou, ktorá spočíva vo vplyvoch ukotvených v tomto čase a priestore. Silný text a skladbu, ktoré do projektu prináša spevák a líder Michal Kramár, dopĺňa kapela aktívne podieľajúca sa na ďalších nápadoch a smerovaní. Vo výsledku sú všetky zložky kapely rovnocenné a vytvárajú, ktorú hudba Ankramu prináša.

Formáciu aktuálne tvoria spevák Michal Kramár, bubeník Jozef Krupa (Stroon, Škíry&Spoje), basgitarista Lukáš Mutňanský (Katarzia, Fallgrapp) a gitarista Michal Matejka (Cluster ensemble, Pražský improvizační orchestr). Po hosťovaní na debutovom albume štvoricu doplnil klavirista Vojtěch Procházka (Vertigo, Bansal Band). O dychy sa na novom albume postarali vynikajúci muzikanti pôsobiaci v Prahe Marcel Bárta (saxofón), Jan Jirucha (trombón) a Oskar Török (trúbka). Album Si teraz intenzity a odstupov. Kapela si už pri prvom albume uvedomila, ako by si tento proces predstavovala, a to nahrávať vo svojom priestore a nie pod tlakom konkrétneho termínu a krátkeho času. To vyústilo do nákupu zariadenia a založenia vlastného abstraktného štúdia a vydavateľstva bez konkrétnej lokácie s názvom Rieka. Hosťujúce dychy nahrávali v pražskom štúdiu v Štúdiu J s Milanom Tökölym. Výsledkom je atmosféra, feeling a kvalita zvuku, s ktorou sú sami spokojní a stotožnení. “Toto CDčko potrebujete, aj keď nemáte prehrávač, pretože je veľmi pekné,” odkazuje spevák Michal Kramár. Návrat plánuje kapela nie len v podobe albumu ale i živých koncertov. Novinku pokrstia 15.decembra 2018 v .klube pod lampou v Bratislave.

VIAC INFO

Si teraz skôr ako zem CD: https://vydavatelstvorieka.sk/si-teraz-skor-ako-ze...

Si teraz skôr ako zem Bandcamp: https://ankramu.bandcamp.com/album/si-teraz-sk-r-a...

Facebook: https://www.facebook.com/ankramu