Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Čína nebude uplatňovať dodatočné clá na niektoré agrovýrobky z USA vrátane sóje

.redakcia .ekonomika

Čína umožní svojim firmám nakupovať určité americké agroprodukty bez dodatočných ciel. Poukázala na to v utorok čínska agentúra Sinchua, ktorá sa odvolala na zdroje z vlády.

agentúra uviedla, že podľa zdrojov z čínskej vlády „Peking bude podporovať podniky v nákupe určitého objemu amerických agrovýrobkov vrátane sójových bôbov a bravčového mäsa“. Ako Sinchua dodala, čínska Komisia pre clá naďalej nebude uplatňovať na tieto produkty dodatočné dovozné clá uvalené na americké výrobky.

K rozhodnutiu došlo po tom, ako Spojené štáty koncom minulého týždňa zrušili clá na vyše 400 čínskych produktov. Kancelária Obchodného splnomocnenca USA v piatok 20. septembra vydala tri oznámenia pre Federálny register, ktoré vynímajú spod ciel mnoho čínskych produktov. Stalo sa tak na žiadosť veľkých amerických spoločností, ktoré argumentovali, že clá im spôsobujú ekonomické problémy.

Výnimku dostalo 437 rôznorodých produktov, napríklad elektrické obvody pre počítačové grafické procesory, psie obojky, laminované drevené podlahy či miniatúrne vianočné svetielka.

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.
Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia
.neprehliadnite