Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Ušami Michala Kaščáka

.časopis .osobnosti

Ó, láska! Nebo je ich paplónom, strážení cudne pasúcim sa muflónom radujú sa v kvietí. A hľa, chór ochrancov lások s najkrajšou zo samohlások v ústrety im letí. Vitajte, komári premilí, vivat vaše milé í.

Ó, láska! Nebo je ich paplónom, strážení cudne pasúcim sa muflónom radujú sa v kvietí. A hľa, chór ochrancov lások s najkrajšou zo samohlások v ústrety im letí. Vitajte, komári premilí, vivat vaše milé í.

Takto mohla vyzerať báseň na oslavu lásky niekde na  malokarpatských lúkach, keby si s nami stvoriteľ nezašpásoval a nerozhodol sa inak. Keby komáre pišťali vždy iba na jar, cicali namiesto krvi nektár z prvých kvetov, mali farebné chutnučké sosáčiky, mohli sa stať symbolom mája, času lásky a nezbedností v prírode. Namiesto toho je to nenávidený krysohmyz, v poslednom období dokonca čoraz agresívnejší. Kedysi prišli, poštípali, zanechali maličkú pyramídu a hotovo. Teraz si akt cicania vychutnávajú. Dajú vám vedieť, že si vás prišli podať, nalietavajú zásadne na ucho. Môžete im vystaviť nohu spod paplóna, nič, stále sú pri hlave, užívajú si vašu bezmocnosť. Pátraním v archívoch národnej zoologickej spoločnosti som zistil závažné skutočnosti. Komáre na našom území patria k umelo vyskytujúcim sa druhom.
Napriek tomu, že im kryjú chrbát žaby, v úlohe údajného dôkazu zmysluplnosti ich existencie, neverím, že drastické komáre majú čo hľadať v miernom klimatickom pásme. Zistil som, že prvý komár bol spozorovaný v roku 1950 neďaleko laboratórií NASA v nevadskej púšti. Je to zrejmé aj z najnovšieho dokumentu Michaela Moora – komáre k nám boli umelo dovezené za účelom vycicať proletariát a umožniť nástup reakcie – vycicaný  proletár, dobrý proletár – tak znelo heslo americkej administratívy počas studenej vojny. Pod pásikavými pláštikmi mandelinky zemiakovej sa skrývali maličkí speváci s vyšším ako vysokým C, sosáky pripravené zabodnúť do nevinných obetí. Všetko bolo pripravené s repelentovou loby, tá chce využiť volebné obdobie súčasného prezidenta na maximalizáciu svojich ziskov – preto ten stupňujúci sa teror. George Clooney už o tom nakrúca film, Sean Penn vyhodil všetky repelenty, Al Gore organizuje koncert a slovenskí umelci sa vraj opäť vyfotia nahí. Vďaka tomu, že vec uchopili takíto seriózni vedci, verím, že po krátkom čase bude deväť z deviatich Európanov veriť, že moje zistenia sú pravdivé. A potom – to sa budú tie beštie zabíjať, čo?

.michal Kaščák
Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia
.posledné
.neprehliadnite