Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Slovensko pozastavuje prvé dávky AstraZenecy. Ministerstvo zdravotníctva zvažuje viaceré alternatívy

Ľudskoprávne duo Weisenbacher a Krempaská

.andrej Bán .časopis .kauza

Najnovšou aktivitou Petra Weisenbachera a Aleny Krempaskej sú noviny ŠAŠO špeciál o Igorovi Matovičovi. Ak nám dáva Fico nejakú istotu, tak je to zistenie, že týchto dvoch za „ľudskoprávnych svätuškárov“ určite nepovažuje. Prečo?

Ľudskoprávne duo Weisenbacher a Krempaská MONIKA ZAŤKOVÁ/SITA 20. september 2016, Bratislava: Peter Weisenbacher a Alena Krempaská na tlačovke na tému Zverejníme závažné ínformácie o aktivitách poslanca NR SR a predsedu OĽaNO Igora Matoviča.

chudáci aktivisti, majú tak trochu smolu. To, o čo im dlhodobo najviac ide – dostať sa do médií – minulú stredu nedosiahli. Denník Pravda síce priniesol správu o „šašovi špeciálovi“, ktorý chceli rozdávať poslancom parlamentu a na ktorý chceli získať od občanov finančné prostriedky tak, aby sa noviny ocitli v každej domácnosti, no túto udalosť prebila kauza ministra Lajčáka.

strach?

Ak sa hlbšie zaujímate o aktivity Weisenbachera a Krempaskej, nevyhnutne narazíte na jeden zdanlivý paradox: relevantní ľudia, politici aj občianski aktivisti, ktorí mali tú česť (alebo možnosť) s nimi prísť do styku, hovoria veľmi podobné veci. Na jednej strane si toto duo zaslúži uznanie za niektoré verejné aktivity, demonštrácie na podporu ľudských práv trebárs v Číne či protesty proti fašizmu u nás, ale odvrátenou, a treba povedať, že podstatnejšou stranou ich ľavicového aktivizmu sú poľutovaniahodné vlastnosti. A tie sa vždy, skôr či neskôr, v ich aktivitách prejavia. Či už išlo v minulosti o ich pôsobenie v slovenskej pobočke Amnesty International (AI), alebo dnes ide o ich honosne nazvaný Inštitút ľudských práv (IĽP), ktorý je v podstate akousi proxy mimovládkou Smeru. Presnejšie poslanca Ľuboša Blahu, ktorý nad nimi dlhodobo drží zvláštnu ochrannú ruku. Na vysvetlenie: výrazom proxy označujeme čosi blízke, spriaznené, klientelistické, napríklad režim sýrskeho diktátora Asada vo vzťahu k Putinovmu Rusku.

 

Celý článok si môžete prečítať, ak si kúpite Digital predplatné .týždňa. Ponúkame už aj možnosť kúpiť si spoločný prístup na .týždeň a Denník N.

predplatiť

Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia
.posledné
.neprehliadnite