Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Ľudskoprávne duo Weisenbacher a Krempaská

.andrej Bán .časopis .kauza

Najnovšou aktivitou Petra Weisenbachera a Aleny Krempaskej sú noviny ŠAŠO špeciál o Igorovi Matovičovi. Ak nám dáva Fico nejakú istotu, tak je to zistenie, že týchto dvoch za „ľudskoprávnych svätuškárov“ určite nepovažuje. Prečo?

Ľudskoprávne duo Weisenbacher a Krempaská MONIKA ZAŤKOVÁ/SITA 20. september 2016, Bratislava: Peter Weisenbacher a Alena Krempaská na tlačovke na tému Zverejníme závažné ínformácie o aktivitách poslanca NR SR a predsedu OĽaNO Igora Matoviča.

chudáci aktivisti, majú tak trochu smolu. To, o čo im dlhodobo najviac ide – dostať sa do médií – minulú stredu nedosiahli. Denník Pravda síce priniesol správu o „šašovi špeciálovi“, ktorý chceli rozdávať poslancom parlamentu a na ktorý chceli získať od občanov finančné prostriedky tak, aby sa noviny ocitli v každej domácnosti, no túto udalosť prebila kauza ministra Lajčáka.

strach?

Ak sa hlbšie zaujímate o aktivity Weisenbachera a Krempaskej, nevyhnutne narazíte na jeden zdanlivý paradox: relevantní ľudia, politici aj občianski aktivisti, ktorí mali tú česť (alebo možnosť) s nimi prísť do styku, hovoria veľmi podobné veci. Na jednej strane si toto duo zaslúži uznanie za niektoré verejné aktivity, demonštrácie na podporu ľudských práv trebárs v Číne či protesty proti fašizmu u nás, ale odvrátenou, a treba povedať, že podstatnejšou stranou ich ľavicového aktivizmu sú poľutovaniahodné vlastnosti. A tie sa vždy, skôr či neskôr, v ich aktivitách prejavia. Či už išlo v minulosti o ich pôsobenie v slovenskej pobočke Amnesty International (AI), alebo dnes ide o ich honosne nazvaný Inštitút ľudských práv (IĽP), ktorý je v podstate akousi proxy mimovládkou Smeru. Presnejšie poslanca Ľuboša Blahu, ktorý nad nimi dlhodobo drží zvláštnu ochrannú ruku. Na vysvetlenie: výrazom proxy označujeme čosi blízke, spriaznené, klientelistické, napríklad režim sýrskeho diktátora Asada vo vzťahu k Putinovmu Rusku.

 

Celý článok si môžete prečítať, ak si kúpite Digital predplatné .týždňa. Ponúkame už aj možnosť kúpiť si spoločný prístup na .týždeň a Denník N.

predplatiť

Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia
.posledné
.neprehliadnite