Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Potemkinovský balkón

.elena Akácsová .názory

Načo je dobrá „verejnosť“ na balkóne parlamentu?

Elena Akácsová

„To je čisté Kocúrkovo,“ povedala som si v prvom momente, ako som sledovala video kolegu Jeňa Kordu z mimoriadnej schôdze NR SR, na ktorú sa chceli dostať učitelia a sestričky, keďže sa rokovalo o situácii v školstve a zdravotníctve. Zvláštnym spôsobom ich však predbehli skupiny sympatizantov strany SMER-SD. Napokon sa ich na parlamentný balkón dostalo len zopár a tam boli vystavení atakom sympatizantov a sympatizantiek, až pokiaľ sa týmto neskončila šichta a neodišli napriek tomu, že schôdza pokračovala hlboko do noci.

To nie je Kocúrkovo, ale potemkinovská dedina! Uvedomila som si v zápätí. No dobre, ale kto je v tejto fraške minister Potemkin a kto Katarína II.? Komu a prečo stálo za to niečo také zorganizovať, vystaviť zamestnancov parlamentu nepríjemným situáciám a konfliktom, podstúpiť podozrenie, že sa občanom porušujú ich demokratické práva v inštitúcii, ktorá ich má chrániť.

 

Celý článok si môžete prečítať, ak si kúpite Digital predplatné .týždňa. Ponúkame už aj možnosť kúpiť si spoločný prístup na .týždeň a Denník N.

prihlásiť predplatiť

.diskusia
.neprehliadnite