články

rss

Barroso: Zamietnutie návrhu ústavy bude víťazstvom nacionalistov

14. jún 2007 | prečítané 384x | reagovalo 0 ľudí | hodnotené 0 | hodnotilo 0

Predseda Európskej komisie José Manuel Barroso varoval v piatkovom rozhovore pre denník Le Monde pred neúspechom rokovaní o európskej ústave. "Nedohoda bude víťazstvom nacionalistov," vyhlásil šéf európskej exekutívy. Barroso ďalej uviedol že "cesta k dohode bude veľmi zložitá " no zároveň vystríhal pred "kompromisom za každú cenu."

Európski lídri budú budúci týždeň rokovať v Bruseli o otvorení novej medzivládnej konferencie, ktorá by mala viesť k prijatiu novej ústavy. Veľká Británia, Česká republika a Poľsko sú proti návrhu, ktorý v roku 2005 odmietli v referendách Francúzi a Holanďania.

Francúzsky prezident Nicolas Sarkozy rokoval o novej ústave vo štvrtok vo Varšave a varoval krajinu pred vetovaním návrhu ústavy. V utorok sa Sarkozy stretne s britským ministerským predsedom Tonym Blairom a jeho nástupcom Gordonom Brownom. Veľká Británia odmieta návrh na vytvorenie postu európskeho ministra zahraničných vecí. 

(sita)

priemerné hodnotenie: 0  ~  hodnotilo: 0
 
1 2 3 4 5

ohodnoťte článok od 1 do 5

Diskusia (0)

Komentáre do diskusie môžu pridávať len predplatitelia Piana. Zaregistrovať sa môžete tu.


Redakcia si vyhradzuje právo vymazať príspevky, ktoré obsahujú vulgárne či rasistické výrazy, a tiež tie, ktoré sú osobným útokom na redaktorov a spolupracovníkov .týždňa.

Inzercia  Newsletter  RSS  Predplatné  Články z tlačených vydaní  Kontakty

Copyright © 2009 - 2012 Vydavateľstvo W Press a.s., Partizánska 2, 811 03 Bratislava, Slovensko / ISSN: 1336-653X

Design and Technology by MONOGRAM