Michal Magušin
.michal Magušin
V .týždni sa venuje predovšetkým politike. Robil šport v tlačovej agentúre, písal fejtóny o dedinskom futbale na študentský portál Inštinkt. Má rád šport, silné pivo a ozajstných intelektuálov, okolo ktorých sa posledné roky motal v USA a v Bratislave. Keď už toho bolo dosť, začal behať po uliciach Londýna s kamerou a točiť reportáže. Študentsky a potom s Financial Times. Pôsobí dôstojne a mierumilovne. Keď ale hrá futbal a nedarí sa, zúri. V mladosti bol bitkár. Bolo to nevyhnutné, vyrastal s piatimi bratmi a siedmimi sestrami.
.posledné
Brexit našej spolupráci pomôže

Brexit našej spolupráci pomôže

.michal Magušin .filip Olšovský .politika

Na odchod Británie z Európskej únie sa pozerá pozitívne. Vidí v ňom nové príležitosti na rozvoj vzťahov s Úniou aj so Slovenskom. Ako číta výsledok nedávnych volieb? Čo chcú Briti dosiahnuť pri vyjednávaniach? Britský veľvyslanec na Slovensku Andy Garth.

.zákulisné reči: Hrhovský starosta ministrom! Čo by urobil?
30:46

.zákulisné reči: Hrhovský starosta ministrom! Čo by urobil?

.michal Magušin .video

Vladimír Ledecký, starosta Spišského Hrhova, chystá veľkú vec. Trochu nám z nej poodhalil. Ale povedal aj iné: Kedy a s kým pôjde do politiky? Čo je najväčší problém Slovenska? Ako by ho riešil? A ako vlastne vznikajú jeho stĺpčeky?

Obhajoba šéfa ÚPN: Majú eštebáci ešte stále vplyv na riadenie krajiny?
54:20

Obhajoba šéfa ÚPN: Majú eštebáci ešte stále vplyv na riadenie krajiny?

.michal Magušin .eugen Korda .politika

Predseda Správnej rady Ústavu pamäti národa Ondrej Krajňák podrobne vysvetľuje ako vníma rozhodnutie vládnej koalície obrať ho o kompetencie zmenou zákona. V čom je problém? Čo ÚPN vlastne robí? Ako to, že človek nominovaný aj stranou Smer príde vďaka Smeru o moc?

Čo skrýva diskrétny luxus?

Čo skrýva diskrétny luxus?

.michal Magušin .promotion

Ak si chcete vytvoriť osobný štýl, potrebujete k tomu široký výber odevov. Ale to, čo definuje a najvýraznejšie odlišuje štýly, sú doplnky. To, prečo sú kľúčom k dokonalosti štýlu práve doplnky, vysvetľuje Marek Liso, riaditeľ Marco Mirelli.

Slovenský spor o prvú ligu

Slovenský spor o prvú ligu

.lukáš Krivošík .michal Magušin .témy

Na Slovensku sa medzi vrcholovými politikmi rozprúdila diskusia o pokračovaní európskej integrácie. Malo by sa Slovensko usilovať o zaradenie do „prvej ligy“ štátov EÚ, o ktorých sa šepká v európskom zákulisí? A za akých okolností?

Kde sú kresťanskí politici?

Kde sú kresťanskí politici?

.michal Magušin .michal Novota .rozhovory .diskusia

Mali by vedieť, kedy skončiť, aby ich voliči povolali späť. Mali by páchnuť ulicou a nebojovať len s korupciou. Čo si predseda KDH Alojz Hlina, poslanec OĽaNO Eduard Heger a šéf Spoločenstva Ladislava Hanusa Juraj Šúst myslia o kresťanských politikoch?

.zákulisné reči: Prečo idú zoťať hlavu šéfovi ÚPN?
27:59

.zákulisné reči: Prečo idú zoťať hlavu šéfovi ÚPN?

.michal Magušin .video

Vládna koalícia chce v Ústave pamäti národa zobrať moc z rúk jeho šéfa Ondreja Krajňáka a presunúť ju na Správnu radu ÚPN. Čo sa deje vnútri Úradu? Poslanec Peter Osuský na tú tému ohnivo rečnil v parlamente. Svoj postoj vysvetľuje aj v .zákulisných rečiach.

.týždeň

Mayovej tím nepochopil brexit

.michal Magušin .filip Olšovský .reportáže .reportáž

Pred minuloročným referendom jazdil dlhé týždne po Anglicku a mapoval nálady Britov. Pred týmito voľbami analyzoval kampaň labouristov a na budúcnosť Európy sa pýtal okrem iných aj Emmanuela Macrona. Anglický novinár a spisovateľ Ben Judah.

Mayovej júnové hry

Mayovej júnové hry

.filip Olšovský .michal Magušin .reportáže .reportáž

Briti absolvovali v priebehu troch rokov už tretie veľké voľby. Tie posledné mali byť v prvom rade o brexite, no napokon sa stali klasickým ideologickým súbojom medzi pravicou a ľavicou. A namiesto riešenia brexitu priniesli len ďalšie problémy.

Tri pointy z volebného Londýna

Tri pointy z volebného Londýna

.michal Magušin .názory

Viac ako EÚ zaujíma Britov to, čo sa zmení v zdravotníctve alebo v poplatkoch za školstvo. Útoky atmosféru v krajine zmenili len málo. A, ako obvykle, ľudia chcú istoty.