Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Parlament dnes bude rokovať do 16:00, poslanci nechcú rokovať v čase protestov.
Marína Gálisová
.marína Gálisová
V .týždni má na starosti zahraničnú politiku. Venuje sa písaniu a prekladom z angličtiny a španielčiny. Rada rozmýšľa, číta a píše o tom, ako paradoxne, a pritom logicky sa prejavujú ľudské slabé a silné stránky v tzv. veľkom svete. A tiež o minulosti aj o tom, čo všetko zvládne naša nekonečná tvorivosť, iniciatíva, inšpirácia, o nových trendoch, vynálezoch, startupoch. Má zníženú schopnosť rozoznávania tvárí, tak sa na ňu neurazte, keď vás na ulici nespozná. Radšej volajte, hlasy rozoznáva dobre. Rada sa vyskáče na deathmetalovom alebo hardcorovom koncerte. Jej muž hovorí, že je balkánska nátura. Ekrazit.
.posledné
.týždeň Maríny Gálisovej

.týždeň Maríny Gálisovej

.marína Gálisová .stĺpčeky ..týždeň

Angela začína po štvrtý raz ● Prezidentovi sa nepáči cena piva ● Bude menej zbraní?

Príbeh dvojitého agenta Skripaľa

Príbeh dvojitého agenta Skripaľa

.marína Gálisová .spoločnosť .tvár týždňa

Rus s britským pasom, obyvateľ mestečka Salisbury, bol pred dvoma týždňami otrávený nervovým plynom ruskej výroby Novičok. Obeťou je aj jeho dcéra a britský policajt. Kto je záhadný Sergej Skripaľ? A bol pravým terčom útoku naozaj on?

Trump vyhodil Tillersona, treba sa báť?

Trump vyhodil Tillersona, treba sa báť?

.marína Gálisová .názory

Rex Tillerson bol americkým ministrom zahraničia takmer rok a označovali ho aj za Trumpovu brzdu.

Odpovede skeptikom

Odpovede skeptikom

.marína Gálisová .názory

Majú tie protesty vôbec význam? Máme šancu na lepšiu vládu? Kto nám bude vládnuť a nebudú to znova tí istí – alebo úplne rovnakí – len navonok v inom kabáte?

Ficov koniec je ako november 1989

Ficov koniec je ako november 1989

.marína Gálisová .názory

Ešte chodí po turné s karafiátmi, ešte sa pokúša usmievať, keď mu fanklub tlieska. Ale mnohým z jeho vlastných už úsmevy mrznú. Myslíte, že preto, lebo sa v nich ozvalo svedomie?

Nemecká národná hanba

Nemecká národná hanba

.marína Gálisová .témy

Jedným z najsmutnejších politických odchodov posledných rokov je príbeh Gerharda Schrödera. Dokazuje, že dvojitým agentom môže byť ktokoľvek – a ani to nemusí tajiť.  

.týždeň

Ako od prekliateho básnika

.marína Gálisová .kultúra .knižnica

Pod sviečkou vraj býva najväčšia tma, no Heine Bakkeid, autor nórskej noir-detektívky Zajtra mi budeš chýbať, našiel miesto, kde je tma ešte hustejšia: pod majákom.

Ženy by mali rešpektovať... čo vlastne?

Ženy by mali rešpektovať... čo vlastne?

.marína Gálisová .názory

Slová Jaroslava Pašku, ktorými dnes zhodnotil výskyt násilia na ženách, sú buď ďalší level dankovčiny, alebo sme sa presunuli do reality, kde by sme ozaj nemali chcieť byť.

Weidelovej cesta k úspechu

Weidelovej cesta k úspechu

.marína Gálisová .politika .tvár týždňa

Najnovší prieskum v Nemecku nahnal zimomriavky – kontroverzná strana Alternatíva pre Nemecko (AfD) po prvý raz predbehla sociálnu demokraciu a stala sa druhou najsilnejšou stranou. Alice Weidel, členka vedenia AfD, na sociálnych sieťach zajasala: „My sme tá pravá ľudová strana!“

Oxfam, sex a charita

Oxfam, sex a charita

.marína Gálisová .spoločnosť .profil

Oxfam je pojem. Veľká charitatívna organizácia, ktorej hlas má podobnú váhu ako hlas Amnesty International. A teraz ju ničí škandál s využívaním sexuálnych služieb jej pracovníkmi, a to v krajinách, kde mali pomáhať. Zároveň však otvára nový pohľad na sektor dobročinnosti.